PAJAK - DELO (OFFICIAL AUDIO)

  Приказа 264,959

Urban Records

Пре 8 месеци

Produced by Urban Records
© Publishing & copyright - Urban Records/All rights reserved
🎼
Lyrics By Pajak
Music By Pajak
Arrangement/Beat By Anabolic Beatz
Mix & Master By Ivan Jovanov - Iwayo
Еј,
Долго време чекав, но сега ми дојде редот,
ќе ве ќењам во секое следно мое дело,
сакаш да се дружиш со мене спушти си его,
цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело.
Еј,
Долго време чекав, но сега ми дојде редот,
ќе ве ќењам во секое следно мое дело,
сакаш да се дружиш со мене спушти си его,
цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело.
И незнам дали стануваш кога сонцето заоѓа,
и дали си тип во врска што срце подарува,
и незнам уште колку мора пешки чекорите да ги бројам
и од тие сенки што зад мене одат.
Многу сум млад гад, не носам нарака саат,
и многу ми се смееле, што ко мал сум го слушал тонио сан,
во животов мрак, на секој чекор пад, се борам со страв.
Еј,
Долго време чекав, но сега ми дојде редот,
ќе ве ќењам во секое следно мое дело,
сакаш да се дружиш со мене спушти си его,
цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело.
Еј,
Долго време чекав, но сега ми дојде редот,
ќе ве ќењам во секое следно мое дело,
сакаш да се дружиш со мене спушти си его,
цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело.
Ве врткам ко секој политичар, што!?
Кажи ми дали би прифатил ризик или да бидеш критичар!?
а горе многу лесно си се одбирет со еци-пеци-пец,
кој ке украде појќе пари од овај сеф,
и ќе направи да нема пари за леб,
ти биди си слеп, оди на митинг во првиот ред,
а, јас сум најмалата риба која зема сила,
колку и да вложиш во себе
никогаш не си во зијан..
Еј, никогаш не си во зијан
јајаја..
Еј,
Долго време чекав, но сега ми дојде редот,
ќе ве ќењам во секое следно мое дело,
сакаш да се дружиш со мене спушти си его,
цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело.
Еј,
Долго време чекав, но сега ми дојде редот,
ќе ве ќењам во секое следно мое дело,
сакаш да се дружиш со мене спушти си его,
цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело.

Коментара
Katerina Stoimenova
Katerina Stoimenova Пре 7 дана
🔥🔥🔥🔥🔥
Stefan Petrovic
Stefan Petrovic Пре 9 дана
Topppp volim pajaka carrrrrr
Ride Vice
Ride Vice Пре месец
⚡⚡
Damjan Gramosli
Damjan Gramosli Пре месец
MAKEDONIJAAAAAAA 🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰❤️❤️❤️❤️❤️
Kristijan Dimitrov
Kristijan Dimitrov Пре месец
Еј, Долго време чекав, но сега ми дојде редот, ќе ве ќењам во секое следно мое дело, сакаш да се дружиш со мене спушти си его, цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело. Еј, Долго време чекав, но сега ми дојде редот, ќе ве ќењам во секое следно мое дело, сакаш да се дружиш со мене спушти си его, цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело. И незнам дали стануваш кога сонцето заоѓа, и дали си тип во врска што срце подарува, и незнам уште колку мора пешки чекорите да ги бројам и од тие сенки што зад мене одат. Многу сум млад гад, не носам нарака саат, и многу ми се смееле, што ко мал сум го слушал тонио сан, во животов мрак, на секој чекор пад, се борам со страв. Еј, Долго време чекав, но сега ми дојде редот, ќе ве ќењам во секое следно мое дело, сакаш да се дружиш со мене спушти си его, цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело. Еј, Долго време чекав, но сега ми дојде редот, ќе ве ќењам во секое следно мое дело, сакаш да се дружиш со мене спушти си его, цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело. Ве врткам ко секој политичар, што!? Кажи ми дали би прифатил ризик или да бидеш критичар!? а горе многу лесно си се одбирет со еци-пеци-пец, кој ке украде појќе пари од овај сеф, и ќе направи да нема пари за леб, ти биди си слеп, оди на митинг во првиот ред, а, јас сум најмалата риба која зема сила, колку и да вложиш во себе никогаш не си во зијан.. Еј, никогаш не си во зијан јајаја.. Еј, Долго време чекав, но сега ми дојде редот, ќе ве ќењам во секое следно мое дело, сакаш да се дружиш со мене спушти си его, цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело. Еј, Долго време чекав, но сега ми дојде редот, ќе ве ќењам во секое следно мое дело, сакаш да се дружиш со мене спушти си его, цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело.
lala Lala
lala Lala Пре 2 месеца
Wooow ovaj bice zvezdaa predobro pun emocije 👏👏👏👏👏👏👏
bellmicha
bellmicha Пре 2 месеца
Pajakkkkkk❤❤❤❤❤❤💜💜💜💜
bellmicha
bellmicha Пре 2 месеца
Pajak srce moje volim te ja sam ajan zaprati me na tik toku
Krste Bundevski
Krste Bundevski Пре 2 месеца
Pajak
Miksa Bazuka
Miksa Bazuka Пре 2 месеца
ee ovo se zove remed delo!!!
Kristijan Vuk
Kristijan Vuk Пре 2 месеца
Molio bih kao netko tko ne zna citati cirilicu da pise na latinici Mi hrvati ne ucimo to u skolama i ne znamo citati takav tekst a mnogo bi mi znacilo.
bobi milenkovic
bobi milenkovic Пре 2 месеца
pajak gazi so site svoi pesni pozz
Mimus Fantasticus
Mimus Fantasticus Пре 3 месеца
Македонският е най-важният❤️❤️
Cover Pesme
Cover Pesme Пре 3 месеца
,,Sakas da se druzis so mene spusti si ego" :D
gorazd pro dobrusevski
gorazd pro dobrusevski Пре 3 месеца
Predobro pesna pajak
pajak. urfp
pajak. urfp Пре 3 месеца
2021?Ima li vas? 🤩
Lil Nxmb
Lil Nxmb Пре 3 месеца
Mnogu e dobra pesnata samo malce repetitive e sigurno i samiot znajsh osven toa pesnata e dobra ima znacenje. Zvucish kako po melodic Tonyo San toa ne e nesh losho btw pozz
Petar Stanojevic
Petar Stanojevic Пре 3 месеца
👍👍👍
Aleksandar gp
Aleksandar gp Пре 3 месеца
снимај песна
Jovana Vladimirović 21
Jovana Vladimirović 21 Пре 4 месеца
Ovu otkinuo...👌🏼
sadija miftari
sadija miftari Пре 4 месеца
golema podrska od mene pajace
Kvizovi&Tekst Pesni
Kvizovi&Tekst Pesni Пре 4 месеца
Kako klinac be, samo PAJAK!!!!!!!!1
Andrej
Andrej Пре 5 месеци
bravo bratce samo napred rusi gi site granici ke stignes numbre 1
Jesi Znao Ovo
Jesi Znao Ovo Пре 6 месеци
Najbolja od svih, Poz iz Srbije 🇷🇸!
ile pilicev
ile pilicev Пре 6 месеци
Iiiiii
Filip Dojoski
Filip Dojoski Пре 6 месеци
koga koncert
trbling130
trbling130 Пре 6 месеци
Wow воодушевена сум 😧
amin maksutoski
amin maksutoski Пре 6 месеци
Brat koristis auto tune 999 -1000 dobro ama so go stegash olku glasov kako macka😂
Marija Vasic
Marija Vasic Пре 6 месеци
Najbolja pesma. Bravoo
Beni Official
Beni Official Пре 6 месеци
Kako se zove ovaj efekat 0:30
Lo Zio
Lo Zio Пре 7 месеци
rstoolss.info/long/video/tJXNrWXGraWIhqA
Milica Nenadovic
Milica Nenadovic Пре 7 месеци
Pajak Volimote zato sto lep
Marina mimi
Marina mimi Пре 7 месеци
❤️😍💕💕💕😍😍😻✌️🤘🤗😁😄✔️🎶🎶🎶🎶🎶🎶 gepek napred kako spider-man
Music & Video
Music & Video Пре 7 месеци
Hello Fantastic music
Vesa Krstanoska
Vesa Krstanoska Пре 7 месеци
Brqvoooooo love you
Dejan Ivanovski
Dejan Ivanovski Пре 7 месеци
👩🏻‍🦱👩🏻‍🦱👩🏻‍🦱👩🏻‍🦱
TEO BS
TEO BS Пре 7 месеци
Najjaca pesma samo napred pozz
Antonio
Antonio Пре 7 месеци
Mislam deka treba spot za pesnata ^^
Legy Gamer
Legy Gamer Пре 7 месеци
Ljuge ve molam Subckribe e na mojot yt kanal
Evgenija Stojanova
Evgenija Stojanova Пре 7 месеци
TEKST Еј, Долго време чекав, но сега ми дојде редот, ќе ве ќењам во секое следно мое дело, сакаш да се дружиш со мене спушти си его, цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело. Еј, Долго време чекав, но сега ми дојде редот, ќе ве ќењам во секое следно мое дело, сакаш да се дружиш со мене спушти си его, цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело. И незнам дали стануваш кога сонцето заоѓа, и дали си тип во врска што срце подарува, и незнам уште колку мора пешки чекорите да ги бројам и од тие сенки што зад мене одат. Многу сум млад гад, не носам нарака саат, и многу ми се смееле, што ко мал сум го слушал тонио сан, во животов мрак, на секој чекор пад, се борам со страв. Еј, Долго време чекав, но сега ми дојде редот, ќе ве ќењам во секое следно мое дело, сакаш да се дружиш со мене спушти си его, цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело. Еј, Долго време чекав, но сега ми дојде редот, ќе ве ќењам во секое следно мое дело, сакаш да се дружиш со мене спушти си его, цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело. Ве врткам ко секој политичар, што!? Кажи ми дали би прифатил ризик или да бидеш критичар!? а горе многу лесно си се одбирет со еци-пеци-пец, кој ке украде појќе пари од овај сеф, и ќе направи да нема пари за леб, ти биди си слеп, оди на митинг во првиот ред, а, јас сум најмалата риба која зема сила, колку и да вложиш во себе никогаш не си во зијан.. Еј, никогаш не си во зијан јајаја.. Еј, Долго време чекав, но сега ми дојде редот, ќе ве ќењам во секое следно мое дело, сакаш да се дружиш со мене спушти си его, цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело. Еј, Долго време чекав, но сега ми дојде редот, ќе ве ќењам во секое следно мое дело, сакаш да се дружиш со мене спушти си его, цени си сон,биди си свој,размислувај паметно,зрело.
Naum Noveski
Naum Noveski Пре 7 месеци
Zagrevoi
Dusan Nicovic
Dusan Nicovic Пре 7 месеци
Jel izbacio neko prevod pesme?
Roggy Mc
Roggy Mc Пре 7 месеци
Kidaaaaaaaa ⚡
Luka Georgievski
Luka Georgievski Пре 7 месеци
Mnogu dobra pesna🎉😁😁😁😁😁😁😁
Fookin' Thomas Shelby
Fookin' Thomas Shelby Пре 7 месеци
Ne izgleda bash kao da si go slusal Tonyo San
Gorgi Tv
Gorgi Tv Пре 7 месеци
hit
Olivera Pavic
Olivera Pavic Пре 7 месеци
odlicno
Pece Kuroski
Pece Kuroski Пре 7 месеци
so te ebam??!!
Roblox KING
Roblox KING Пре 7 месеци
🤘♥️🕶️
Vojin Pantelejic
Vojin Pantelejic Пре 7 месеци
muzika je ukradena od pesme Buba Corelli obecavam da cu ti doci
Gamer Pro
Gamer Pro Пре 8 месеци
Naj dobra e nokvja hell boy i bebe
MaAaksa 0
MaAaksa 0 Пре 8 месеци
Ee pa mogao bi na srpskom
luka stanojevic
luka stanojevic Пре 8 месеци
Kida pesna
Daniel Sazdov
Daniel Sazdov Пре 8 месеци
7
PETRICA P
PETRICA P Пре 8 месеци
💜💜💜💜💜💜Jako je lepa
DannySlav
DannySlav Пре 8 месеци
baka prase - ono moje beat
Andrej Gorgiev
Andrej Gorgiev Пре 8 месеци
Pajak x Neo
Jovan Aksic
Jovan Aksic Пре 8 месеци
najbolja pesma na svetu
MON R7F Isa
MON R7F Isa Пре 8 месеци
Oooo auuuu to pajak toa e to poz od apaci
TINA Trajković
TINA Trajković Пре 8 месеци
Bukvalno najbolje pesme ima pajak 🎶
Screamy
Screamy Пре 8 месеци
PAJAK TE MOLAM NEMOZEME DA TE IZGASEME, GORIS SINEEEE
ISMET SULEMANOV
ISMET SULEMANOV Пре 8 месеци
za mene e podobar od 2 bona
Tamara Kovacevic
Tamara Kovacevic Пре 8 месеци
༼ つ ◕◡◕ ༽つ👑 Ovo ti je ispalo i ja ti vracam ❣️
Stefan Petrov
Stefan Petrov Пре 8 месеци
bate grmis
teodor gilevski
teodor gilevski Пре 8 месеци
Stanuvam be
KristinaZ
KristinaZ Пре 8 месеци
I like it🖤🤙🕷
Мила Самаровска
Мила Самаровска Пре 8 месеци
Bravo pajak
Richie Cigarowski
Richie Cigarowski Пре 8 месеци
Zdravo urban records Kako da stanam I Jas del od vashata produkcija, ushte Kako Mal pokazhuvav ljubov I interes kon rapot I rimite, a otkako sega se olesni rabotata so trapot ushte tolku povekje sakam. Dali bi bile ljubezni da se iskontaktirame nekako?
ruzica radovic
ruzica radovic Пре 8 месеци
Dkxksčačfla6:! 5%2:6%5:6🖤🕸️🕷️
lanmi
lanmi Пре 8 месеци
Koliko jakooo 🔥🔥🔥
clapzgraal
clapzgraal Пре 8 месеци
Ako me: LAJKAS=PAJAK NIJE BAS NEKI PJEVAC SUBAS=PAJAK JE NAJACI PJEVAC❤ I NACI CES SUTRA 100€ KOMENTIRAS=PAJAK MI NIJE NIKO I NISTA PRESKOCIS=PAJAK JE NAJGORI
AndrijaGod
AndrijaGod Пре 8 месеци
Lajk ako nemas sta da kazes
Kristina Kiki
Kristina Kiki Пре 8 месеци
najj
AVFK Gaming
AVFK Gaming Пре 8 месеци
neso go spomna tonyo san, greska sum¿
Selmić
Selmić Пре 8 месеци
Savrsen zlocin?
Katerina
Katerina Пре 8 месеци
Сакаме едно балканско турне на сите македонски певци! Елате в България!
Luka Jović
Luka Jović Пре 8 месеци
Samo nastavi
NpEmin
NpEmin Пре 8 месеци
Cudo nije 1min 30sec
Ekypro_ TV
Ekypro_ TV Пре 8 месеци
Kida
N0N0
N0N0 Пре 8 месеци
Pajak ako ti ispejs loso ubime stvarno
arvis shaheer
arvis shaheer Пре 8 месеци
rstoolss.info/long/video/psLLyHu1r3mfnXo Very cute ❤️ and beautiful video..
Ivan Brancic
Ivan Brancic Пре 8 месеци
Bro šta bi dao da mogu samo barem da se slikam s tobom
Ivan Brancic
Ivan Brancic Пре 8 месеци
Bro nastavi ovako najjači bro
Keh Gayi Sorry
Keh Gayi Sorry Пре 8 месеци
. rstoolss.info/long/video/psLLyHu1r3mfnXo Don't miss the chance to see dis enjoyable banter😂💃
JAS Soonee
JAS Soonee Пре 8 месеци
Wow what a beautiful party song rstoolss.info/long/video/psLLyHu1r3mfnXo
Stevo Stevo
Stevo Stevo Пре 8 месеци
Izvinjavam se na reklamiranju, ako nekoga zanima ili ako ima vremena da pogleda novu pesmu, naravno ako ima neki savet neka napise u komentar 😃 Uglavnom sve sam radim pa ako se nekome svidi neka podrzi pesmu 😃 rstoolss.info/long/video/w7zGxWKkl5qBZWk hvala svima unapred 😃❤️
DNX99 gm
DNX99 gm Пре 8 месеци
👏👏👏🇲🇰🇲🇰
Bass Booster
Bass Booster Пре 8 месеци
Mozebi najaka do sega
Teeodor
Teeodor Пре 8 месеци
Kidalicaa 🔥🔥🔥
As1m
As1m Пре 8 месеци
jeza buraz, jeza... poz iz 🇮🇹
Мк Видео
Мк Видео Пре 8 месеци
Браво и хард кор рап трака од Пајак. Ова се поштува.
Stevce Trajanovski
Stevce Trajanovski Пре 8 месеци
Bravo sto go spomna Tonyo San u tekstov, neka slusnat decava sto e dobar rap.. Pozz
Damjan Mitkovski
Damjan Mitkovski Пре месец
Samo toj stih od pesnava mi se dopadna
Reza 21
Reza 21 Пре 8 месеци
Pajak snimaj na srpsko ili hrvatskom imat ceš više pregleda ovako samo neke riječi razumijem inače najači si 💪
Thugger Thugger
Thugger Thugger Пре 8 месеци
Ova e edna od najdobrite pesni vo celata balkanska hip hop estrada 😳👏👏🔥 💯
Elite- Kiko
Elite- Kiko Пре 8 месеци
Nekoj 2021?
Darko Evrushoski
Darko Evrushoski Пре 8 месеци
praish ? iskreno?
tatt____ TV
tatt____ TV Пре 8 месеци
Koliko dizete ovog tipa daj gledajte ove nase ovoga ste digli vec... Ima ovome ko da pise textove i da pravi "pjesme" on samo usta otvara.
Bracala Dimi 69
Bracala Dimi 69 Пре 7 месеци
pajak pise tekstove sam niko mu ne pise tekstove
THE AND
THE AND Пре 8 месеци
Zapamtete deka najdobrite pesni nemaat spot
Ramas Damas
Ramas Damas Пре 8 месеци
VIDI GO BE ILLUMINATI MRS GOMNNAR EDEN
alisa orao
alisa orao Пре 8 месеци
A u ovoj pijesmi mnogo imintira klinac, zaprvao sve
PAJAK - PROKLET GRAD (OFFICIAL AUDIO)
02:09
Urban Records
Приказа 138 хиљ.
Pajak - Nemiren (Official Video)
02:59
Urban Records
Приказа 650 хиљ.
Da li su prošle godine bili izbori ako predsednik kaže da nisu bili izbori | ep230deo03
7:20
24 minuta sa Zoranom Kesićem - Zvanični kanal
Приказа 195 хиљ.
Aca Lukas - Makina (Official Video 2021)
2:45
Aca Lukas
Приказа 1,4 мил
Pajak - Nokjva (Official Video)
01:54
Urban Records
Приказа 2,2 мил
PAJAK - BEBE (OFFICIAL AUDIO)
01:41
Urban Records
Приказа 791 хиљ.
Mama
01:45
Pajak - Topic
Приказа 86 хиљ.
Pajak - Srce (Official Video)
02:13
Urban Records
Приказа 741 хиљ.
Pajak - Dark Side (OFFICIAL VIDEO)
01:53
Urban Records
Приказа 3,5 мил
Hellboy
01:39
Pajak - Topic
Приказа 979 хиљ.
Masked Wolf - Astronaut In The Ocean
02:13
Teamwrk Records
Приказа 57 мил
Bebe
01:44
Pajak - Topic
Приказа 456 хиљ.
Srce
02:06
Pajak - Topic
Приказа 25 хиљ.
Da li su prošle godine bili izbori ako predsednik kaže da nisu bili izbori | ep230deo03
7:20
24 minuta sa Zoranom Kesićem - Zvanični kanal
Приказа 195 хиљ.
Aca Lukas - Makina (Official Video 2021)
2:45
Aca Lukas
Приказа 1,4 мил
SABATON - The Royal Guard (Official Music Video)
4:46
Sabaton
Приказа 1,2 мил
Fifi - Maniak i dhimbjes ( prod.by ÇelikLipa )
5:56
FIFI OFFICIAL
Приказа 4 мил
Jessi (제시) - '어떤X (What Type of X)' MV
3:22
Justin Bieber - Peaches ft. Daniel Caesar, Giveon
3:18
JustinBieberVEVO
Приказа 102 мил
Mame mi
2:58
Devito - Topic
Приказа 208 хиљ.
Miley Cyrus - Angels Like You (Official Video)
4:06
MileyCyrusVEVO
Приказа 15 мил